Studijuoti svetur ar gimtojoje šalyje?

Renkantis studijas ne tik kyla klausimas ką studijuoti, bet taip pat ir ar studijuoti svetur, ar pasilikti gimtojoje šalyje. Vien jau tai, jog pasirinkimas lėmė studijuoti, yra sveikintina. Kiti renkasi lengvesnį kelią ir tiesiog baigę mokslus mokykloje ieškosi nekvalifikuoto darbo arba išvažiuoja laimės ieškoti svetur. Bet kurioje šalyje, išsilavinimas yra labai vertinamas. Kalbant apie tai ar geriau studijuoti užsienyje, ar pasilikti savo šalyje yra keletas skirtingų nuomonių. Vieni griežtai teigia, jog išvažiavę mokytis svetur, danžai ten ir pasilieka, todėl vien jau dėl to, geriau pasilikti gimtojoje šalyje. Kiti teigia, jog studijos užsienyje tokios pat kaip ir gimtinėje, visgi didžioji dalis sutinka, kad studijos užsienyje duoda labai daug. Žinoma, galima pasilikti ir savo šalyje, tačiau svarstant apie galimybę studijuoti svetur, štai keletas priežasčių, kodėl tikrai verta priimti šį pasirinkimą:

  • Tai puikiai atrodys ateities CV. Peržiūrėdami CV, darbdaviai atidžiai jas studijuoja ir labai vertina jei žmogus yra mokęsis užsienio šalyse. Tai suteikia daug žinių, leidžia pažinti naują kultūrą, lavinti kalbą ir pan.
  • Tobulėja kalbiniai įgūdžiai. Mokantis svečioje šalyje, paprastai tenka bendrauti kuria nors užsienio kalba, vadinasi akivaizdžiai tobulėja užsienio kalbų įgūdžiai, o tai atveria daugiau galimybių, nes kalbų mokėjimas yra labai vertinamas.
  • Susipažįstama su įvairiais žmonėmis. Keliaujant, plečiamas ne tik žinių, pažinimo spektras, tačiau susipažįstama su begale naujų žmonių. Tai padeda ne tik lavinti bendravimo įgūdžius, tačiau ir žmonių pažinimo įgūdžius, jeigu tai galima taip pavadinti. Susipažįstant su įvairiais žmonėmis, tampa lengviau atskirti draugus ir apsimetėlius.
  • Gyvenimo svečioje šalyje patirtis. Trumpa išvyka ar kelionė į svečią šalį, toli gražu neatspindi pačio gyvenimo toje šalyje. Mokantis ir gyvenant svečioje šalyje ilgiau, galima geriau pažinti šalį, žmones, kultūrą, tradicijas ir kt. Tai labai vertinga patirtis.
  • Kitokios studijos ir mokymosi metodai. Nesvarbu, kad mokomasi tą patį ką būtų galima studijuoti ir gimtojoje šalyje, kiekviena šalis turi tam tikrus principus ir mokymosi metodus. Taigi, skirtingi mokymosi metodai, padeda geriau įsisavinti reikiamą informaciją bei praplečia žinių bagažą ir požiūrį į mokslą.
  • Savęs pažinimas. Apskritai, studijų metas yra savęs pažinimas ir atradimas, tačiau kuomet studijuojama svetur, yra galimybė dar geriau save pažinti ir atrasti tai, kas svarbiausia, tai kas nepatirta, bei suformuoti puikią asmenybę.
  • Nepriklausomybė ir savarankiškumas. Esant toli nuo šeimos ir artimųjų, visus sprendimus tenka priimti pačiam. Žinoma, galima tartis ir diskutuoti, tačiau artimųjų šalia nėra, vadinasi atsakomybė krinta ant jūsų vieno pečių. Tai suteikia dar daugiau savarankiškumo ir leidžia būti nepriklausomam.
  • Gyvenimiška patirtis. Tai vienas svarbiausių dalykų studijuojant svetur. Gyvenant svečioje šalyje, galima išmokti teisingai planuoti tam tikrus dalykus, taip pat išmokstama susitvarkyti nenumatytose situacijose, tvarkytis su užgriuvusiomis problemomis bei prisitaikyti prie įvairių gyvenimo sąlygų. Visa tai dar labiau užgrūdina ir sustiprina asmenybę.

Studijavimo svetur privalumų yra begalė. Tiesa, galima pasirinkti ir studijų mainų programas, tai leidžia didžiąją laiko dalį studijuoti gimtojoje šalyje ir tik tam tikrą laiko tarpą išvykti mokytis svetur. Ši patirtis taip pat labai įdomi ir vertinga. Panašu, jog minėti privalumai, tik dar labiau paskatina nebijoti ir išbandyti savo jėgas studijuojant svečioje šalyje. Po studijų, vėl galima grįžti namo ir įgytas žinias bei patirtį panaudoti savo karjerai bei tolimesniems gyvenimo planams.