Studijų metai – auksiniai metai

Sakoma, kad studijų metai, yra patys geriausi metai gyvenime. Tai vienas svarbiausių gyvenimo etapų, pilnas džiaugsmo, linksmybių, šėlsmo. Studijų metais jaunuoliai tampa laisvi ir nepriklausomi, nebėra nuolatinio tėvų persekiojimo ir draudimų, tačiau savimi pasirūpinti tenka patiems. Šiuo gyvenimo tarpsniu formuojasi asmenybės, todėl studijų metai dar vadinami asmenybės formavimosi laikotarpis. Nauja aplinka, nauji žmonės įkvepia saviraiškai ir naujoms patirtims. Kiekvienas studentas stengiasi iš studentiško gyvenimo pasiimti tai kas geriausia, arba bent jau tuo metu taip atrodo.

Studijų metais reikia ne tik linksmintis. Vienas svarbiausių aspektų yra išmokti naujų dalykų ir įgyti reikiamų žinių. Taip pat, reikia ugdyti tokias savybes kaip disciplina ir punktualumas. Punktualumas reiškia ne tik tai, kad visur reikia atvykti laiku, tai reiškia ir tai, jog visas užduotis ir darbus taip pat reikia užbaigti laiku. Būtent tai padeda ugdyti discipliną ir atsakingumo jausmą. Reikia atminti, kad jei studijų metais pavyksta išugdyti šias savybes, o taip pat ir sėkmingai suformuoti savo asmenybę, tuomet tai yra didžiulis pasiekimas, padėsiantis ateityje pasiekti puikių rezultatų bei tapti asmenybe, kuri gali daug pasiekti.

Tiesa, kad studijų metais vakarėliai tampa dažni draugai, o linksmybės vilioja kasdien, tačiau nereikia pasiduoti tik tam. Studijos žmogui duoda tikrai daug, kuo daugiau įdedama pastangų, tuo daugiau galima sužinoti ir išmokti. Reikia nemažai skaityti ir domėtis. Skaitymo taip pat reikia mokytis, tačiau tai jau atskira tema. Jau nuo mokyklos mokoma gerbti knygą ir su ja susidraugauti, deja kuo toliau, tuo labiau jos nustumiamos į šalį. Studijų metais, knygas vėl reikia prisijaukinti. Tai nereiškia, kad reikia nuolat tūnoti kambaryje, panirus į mokomąją literatūrą, tiesiog reikia išmokti planuoti savo laiką. Svarbu nepamiršti sporto, turėti turiningą laisvalaikį bei sugebėti suderinti pramogas ir mokslus. Išmokus suderinti šiuos dalykus, ateityje tampa daug lengviau. Gyvenime dažnai reikia viską derinti ir planuoti, todėl jau studijų metais reikia tam ruoštis ir to mokytis.

Studijuojant, reikia stengtis ugdyti intelektą. To ko nepavyko išmokti ir išugdyti iki tol, stengiamasi išugdyti būtent studijų laikotarpiu. Stengiamasi išmokti pareigingumo, nuolankumo kitiems, pagarbos vyresniems, tolerancijos aplinkiniams bei kitų svarbių savybių. Taip pat, reikia išmokti džiaugtis gyvenimu ir kiekviena akimirka, naujai išmoktais dalykais ir patyrimais. Tai laikas, kuomet gyvenime atsiranda daug pirmų kartų, jie labai įvairūs ir skirtingi, tačiau gyvenimui suteikia prieskonių. Džiaugiantis gyvenimu ir ieškant savęs, nevalia pamiršti tėvų, kurie taip pat rūpinasi ir stengiasi, jog vaikai būtų laimingi, o studijos būtų tas etapas, kuris sutvirtina jų tarpusavio ryšį.

Studentai, panašiai kaip ir vaikai, yra viltis, bei visuomenės ateitis. Ateitis gali būti šviesi arba darganota. Visi tikisi, jog ateitis bus šviesi, todėl ragina studentus pakeisti pasaulį, o jie savo ruožtu taip pat stengiasi to siekti. Studentai, o taip pat ir kiti žmonės, turi stengtis būti dorais piliečiais, gerbiančiais save ir kitus. Studijų metais reikia išbandyti visas teikiamas galimybes ir pasinaudoti visomis gyvenimo teikiamomis progomis. Jei yra galimybė keliauti – būtina tai daryti, jei yra galimybė tobulinti savo žinias dar labiau, skatinama šia galimybe naudotis, jei suteikiamas šansas pažinti naujus žmones, negalima to praleisti. Naujos pažintys, linksmybės, atradimai, patyrimai, pamokos, atsakomybė, laisvė ir dar daugelis kitų dalykų, paverčia studijų metus vienais geriausių metų gyvenime. Svarbiausia norėti, jog jie būtų būtent tokie, priešingu atveju, studijos gali būti tik dar viena stotelė, kurioje liko neišnaudotos galimybės.