Kaip lavinti atmintį mokantis?

Dauguma suka galvą kaip geriau įsisavinti informaciją ir lengviau išmokti sudėtingus dalykus. Dažnai nutinka taip, jog mokantis, informacija išlieka tik tam tikrą laiką, vėliau ji tiesiog pasimiršta. Tačiau yra keletas triukų, padėsiančių viską atsiminti ilgiau ir išmokti greičiau, o taip pat geriau pasirodyti per egzaminą.

  • Vietoj tylaus skaitymo, rekomenduojama skaityti garsiai. Nors tai iš šono gali pasirodyti kiek neįprastai, garsus skaitymas padeda geriau įsisavinti informaciją, taigi verta pabandyti. Vis dėlto, mokantis vietoje, kurioje kiti bando susikaupti, rekomenduojama skaityti tyliai, tačiau kuomet mokomasi vienumoje, rekomenduojama išbandyti garsųjį skaitymą.
  • Pažiūrėkite ką išmokote. Vienas geriausių būdų pažiūrėti ar tikrai kažką išmokote, pabandyti tą patį dalyką išdėstyti kam nors kitam, jei sekasi neblogai, vadinasi pavyko įsisavinti informaciją. Jei visgi sekasi sunkokai, reiškia, jog žinias dar reikia patobulinti.
  • Jei mokotės prie kompiuterio, rekomenduojama užblokuoti tinklapius ir programas, blaškančius dėmesį ir neleidžiančius susikaupti. Vienas pagrindinių trukdžių šiomis dienomis yra socialiniai tinklai. Juose praleidžiama gerokai per daug laiko, tas laikas galėtų būti panaudotas kur kas naudingiau. Taigi, mokantis rekomenduojama socialinius tinklus, bei kitus tinklapius ar programas tiesiog užblokuoti, taip nekilo pagunda jais naudotis mokymosi metu.
  • Dokumentikos žiūrėjimas. Daugeliui temų, sukurti dokumentiniai filmai arba pasakojimai, jie išties padeda įsisavinti informaciją. Dokumentiką galima rasti tiesiog internete ir dažniausiai ji būna nemokama. Aplamai, teigiama, jog vaizdai ir pasakojimai, padeda geriau įsisavinti informaciją. Tačiau žmonių yra įvairių, todėl kitiem lengviau įsisavinti informaciją tiesiog skaitant.
  • Pertraukėlės mokymosi metu. Mokantis būtina pailsinti smegenis ir padaryti pertraukėles, taip bus lengviau įsisavini jau žinomus dalykus. Pasimokius 45-50 min., rekomenduojama padaryti trumpas pertraukėles, kurių metu negalvotumėte apie mokslus. Jų metu galima atlikti įvairius dalykus, kurie visiškai nesusiję su mokymosi procesu, taip bus atpalaiduojamos smegenys ir vėl galėsite tęsti mokymąsi.
  • Muzikos klausymas. Atlikti tyrimai parodo, kad pasirinkus tinkamą muziką, mokytis tampa lengviau. Yra žmonių, kurie be muzikos negali daryti nieko, įskaitant ir mokymąsi. Tačiau, yra žmonių, kuriems muzika trukdo. Visgi, tiems, kurie negali mokytis be muzikos, rekomenduojama rinktis ramią, atpalaiduojančią muziką, tačiau svarbiausia, jog muzika patiktų ir nebūtų erzinanti.
  • Kartoti, kartoti ir dar kartą kartoti. Tai ką išmokstate būtina pakartoti, tik kartojant dalykus, bus lengviau juos įsisavinti ir įsiminti ilgesniam laikui. Mokantis to ir siekiama, kad informacija atmintyje išliktų kuo ilgesniam laikui, o ne tik tol, kol bus parašytas testas arba pasiseks išlaikyti egzaminą.
  • Atraskite laiką, kuomet mokytis yra lengviausia ir kuomet geriausiai įsisavinate informaciją. Vieniems geriausiai mokytis anksti ryte, kuomet šviežios mintys ir daug energijos, tuo tarpu kitiems geriau yra mokytis vėlai vakare, kuomet nudirbti visi kiti darbai ir galima ramiai ir netrukdomai skaityti bei mokytis.

Būdų yra įvairių. Minėtieji yra gana efektyvūs ir tikrai padeda lengviau atsiminti naują informaciją. Mokantis reikia skaityti įvairią literatūrą ir ruoštis skirtingų dalykų egzaminams. Atrodo, jog visa informacija persipina ir sunku atskirti vieną dalyką nuo kito. Kiekvienas turi savo mokymosi sistemą, kuri yra patikimiausia ir leidžia atsiminti daugiausiai, visgi minėtais patarimais naudojasi gana nemažai žmonių, o tai tik įrodo, kad jie tikrai veikia. Dar vienas itin svarbus dalykas mokantis ir darant kitus dalykus yra poilsis. Tik tinkamai pailsėjus galima geriau įsisavinti informaciją bei išmokti naujų dalykų. Taigi, poilsiui taip pat reikia skirti pakankamai laiko, akivaizdu,jog pailsėjęs žmogus gali nuveikti kur kas daugiau.