Kaip išsirinkti tinkamas studijas?

Jau mokykloje nejučia vis dažniau imama galvoti apie ateitį, svajonių profesijas, darbus ir kitus ateities planus. Atėjus metui rinktis studijas, dažnai būna labai sudėtinga. Laimingi tie, kurie jau nuo mažumės svajoja apie vieną ir tą pačią profesiją, bei tikslingai jos siekia. Deja, ne visi žino kuo nori būti arba nėra tvirtai apsisprendę kurią profesiją pasirinkti. Tuomet imama svarstyti, dvejoti, rinktis, domėti įvairiomis programomis ir jų teikiamomis naudomis, klausti aplinkinių rekomendacijų , klausyti širdies balso, tartis su tėvais ir kt.

Išsirinkti yra tikrai sunku. Pasaulyje yra tūkstančiai skirtingų profesijų, kai kurios jų labai svarbios, kai kurios mažiau svarbios, kai kurios visai naujos, yra ir tokių, kurios gana pamirštos, tačiau vis dar reikalingos. Bėda ta, kad kažką patarti labai sunku, nes tas kuris renkasi, nori atrasti tai, kas jį tikrai domintų ir žavėtų. Tėvų patarimai taip pat ne visuomet tenkina, tuomet lieka kliautis sava intuicija, tačiau kaip nesuklysti? Atsakymas paprastas, klysti žmogiška, todėl pasirinkus netinkamas studijas, nereikia bijoti pakeisti studijų krypti, gali nepavykti ir keletą kartų, tačiau reikia rinktis tol, kol pasiseks. Žinoma nereikia to daryti pernelyg dažnai. Tiesiog reikia gerai apsispręsti ko norima gyvenime, na o tada pradėti ieškoti.

Reikia domėtis esama situacija. Stebėti kas vyksta aplink, kokios problemos nuolat vyksta, apie kokias temas dažniausiai kalbama. Šiais dalykais galima domėtis internete, stebėti žinias, bendrauti su aplinkiniais, įsijungti į socialinį gyvenimą. Esama situacija aptarinėjama nuolat, todėl padarius tam tikras įžvalgas, galima atrasti tai, kas paskatintų rinktis vienas ar kitas studijas.

Domėjimasis perspektyviausiomis profesijomis. Jei nėra profesijos, kuri trauktų ir žavėtų nuo mažumės, tuomet reikia domėtis profesijoms, kurios perspektyviausios šiandien. Galbūt viena tų profesijų pasirodys įdomi ir atitinkanti asmenybę. Profesijų yra galybė, pasirinkti sunku, tačiau perspektyvumas lemia ir karjeros galimybes, todėl į tai atsižvelgti taip pat labai svarbu. Deja, perspektyvios specialybės ne visuomet yra pačios patraukliausios, galbūt jos ir naudingos ir vertos pasirinkti, tačiau jos gali visiškai nedominti.

Geriausiai apmokamos specialybės. Jei nedomina specialybės, kurios yra perspektyviausios, tuomet reikia pasidomėti tomis, kurios yra geriausiai apmokamos ir suteiks geriausiai garantijas ateityje. Kai kuriems pinigai labai svarbūs, aišku, negalima teigti jog kažkam jie yra visiškai nesvarbūs, nes be pinigų negalėtume išgyventi. Tačiau, ne pinigų kiekyje yra laimė, jei uždirbama suma yra pakankama pagrindinėms reikmės, o dar lieka ir pramogoms, tai yra puikus balansas. Net ir geriausiai apmokamos specialybės ir didžiausios pinigų sumos, gali neteikti vidinės laimės ir pasitenkinimo, kartais laimė slypi mažuose dalykuose ir visiškai paprastose profesijose, kurios taip pat kasdien reikalingos.

Galbūt tam tikri pomėgiai gali paskatinti studijų pasirinkimą. Mėgiami dalykai atneša daugiausiai laimės. Pasirinkimai yra įvairūs ir juos lemia dar įvairesnės priežastys. Rinktis gana sudėtinga, nes tai lemia ateities planus, tačiau sprendimą reikia priimti patiems. Galima pasiklausyti patarimų, kažkuriais jų pasinaudoti, tačiau galutinį sprendimą priimti patiems. Niekas už jus to nepadarys, niekas už jus neišmoks to, ką reikia išmokti. Studijų pasirinkimas gali lemti išties daug, tačiau šis pasirinkimas, tai tik vienas iš pasirinkimų, kuriuos reikės atlikti gyvenime. Tinkami pasirinkimai gali atnešti didžiulę sėkmę, tuo tarpu pasirinkus netinkamai, gali būti sunku. Aišku tik tai, jog nei vienas nepadaro visų savo sprendimų absoliučiai teisingų, tik netinkami pasirinkimai padeda suvokti tam tikrus dalykus. Taigi, studijos, tai tik vienas tų pasirinkimų, kuriuos reikia rinktis gyvenime, vis dėlto, tai gana svarbus žingsnis, padėsiantis kurti sėkmingą ateitį.