Geriausi pasaulio universitetai

Kasmet sudaromi geriausių universitetų sąrašai. Kiekvienas universitetas stengiasi į juos patekti, tačiau patenka toli gražu nevisi. Pasaulyje yra galybė skirtingų universitetų, tačiau į šiuos sąrašus patenka tik patys geriausi. Dauguma, rinkdamiesi studijas, kreipia didžiulį dėmesį į mokslo kokybę bei patį universitetą. Geriausių universitetų sąrašai sudaromi atižvelgiant į daugybę skirtingų kriterijų, tik visus juos atitikę aukščiausiais balais, patenka tarp geriausiųjų. Žemiau pateikiami 10 geriausiųjų universitetų pasaulyje.

1. Masačusetso technologijų universitetas
2. Stenfordo universitetas
3. Harvardo universitetas
4. Kembridžo universitetas
5. Kalifornijos technologijų institutas
6. Oksfordo universitetas
7. Londono universitetinis koledžas
8. Šveicarijos federalinis technologijos institutas
9. Londono imperatoriškasis koledžas
10. Čikagos universitetas

Šie universitetai tarpusavyje konkuruoja jau gana senai ir stengiasi būti išskirtiniai. Visi šie universitetai gerai žinomi visame pasaulyje ir laikomi prestižiniais, į kuriuos patenka toli gražu ne visi norintys. Kaip bebūtų, studijuoti šiuose universitetuose galimybė visuomet yra, tereikia gerų mokymosi rezultatų ir nemažos pinigų sumos.

Jei universitetas nepatenka į minėtą sąrašą, tai dar nereiškia, kad tai blogas universitetas. Pasaulyje yra tūkstančiai universitetų, į sąrašą visi tikrai netilptų, todėl pateikiami tik patys geriausi. Iš tiesų, ir mažiau žinomi universitetai pasižymi aukšta studijų kokybe, puikiais dėstytojais ir gera reputacija. Daugelis mokymo įstaigų yra garsios visame pasaulyje, tačiau tiesiog nepatenka į dešimtuką geriausių, tačiau taip pat yra puikiai vertinamos ir giriamos. Svarbu, jog universitetuose būtų kvalifikuoti ir savo dėstomą dalyką puikiai išmanantys dėstytojai.

Dėstytojai duoda didžiulį indėlį universiteto reitingui ir jo kokybę. Tik tinkamai parinkti dėstytojai gali užtikrinti geriausias žinias ir jų perdavimą studentams. Kiekvienas dėstytojas susikuria savo mokymo modelį ar metodą, padedantį kuo geriau perduoti informaciją studentams, o svarbiausia, jog ta informacija liktų ilgam, o ne tik kuriam laikui.

Anksčiau minėti universitetai žinomi ir dėl to, jog apie juos dažnai girdime garsiuose kino filmuose. Filmų kūrėjai dažnai savo filmams ar jų epizodams pasirenka žinomus universitetus, taip juos dar labiau garsindami. Universitetams tai labai naudinga, nes apie juos sužino milijonai žiūrovų, o tarp jų yra daugybė besiruošiančių studijuoti, todėl tai puiki reklama ir būdas apie save pranešti pasauliui.

Manantiems, jog mažiau populiarūs ir į sąrašą nepatekę universitetai yra nepakankamai geri, turėtų pakeisti savo nuomonę. Kiekvienas universitetas stengiasi būti kuo geresniu ir pritraukti kuo daugiau studentų. Reikia paminėti ir tai, kad noras mokytis taip pat svarbu. Jei nėra noro ir ryžto mokytis, net ir geriausias pasaulio universitetas nesugebės perduoti žinių, reikalingų norimai profesijai, tačiau jei yra nusiteikimas ir noras kažko išmokti, tuomet tam galimybės bus suteiktos net ir paprastuose ir mažiau žinomuose universitetuose.

Viskas priklauso nuo asmenybės, nusiteikimo ir noro mokytis. Žinoma, visuomet atrodo šauniau mokytis puikiai žinomame ir gerai vertinamame universitete, tačiau ir mažesni, bei mažiau žinomi universitetai suteikia visas galimybes mokymuisi ir savęs tobulinimui. Patekti tarp laimingųjų, kurie gali mokytis minėtuose universitetuose visuomet yra smagu, tačiau mokslas bet kokiame universitete suteikia žinių ir lavina asmenybę bei daro ją brandesne. Svarbiausia noras tobulėti ir nestovėti vietoje. Mokslas gyvenime labai svarbus. Ne visi tai supranta iš karto, kartais prireikia nemažai laiko tam suvokti, tačiau suvokus, tampa akivaizdu, jog tik mokslo dėka šiandien galime gyventi būtent tokiame pasaulyje apie kurį ankstesnės kartos tik pasvajodavo.